Ana sayfa Faydalı Bilgiler Vize Sponsor Yazısı, Dilekçesi

Vize Sponsor Yazısı, Dilekçesi

25260

Vize isteyen ülkelere seyahatlerinizde çalışan biriyseniz vize almak kolayken, çalışmayan ya da öğrencilerin konsolosluktan vize alması biraz daha detaylı oluyor. Çünkü konsoloslukların en çok dikkat ettiği konu seyahat süresince ihtiyaçların maddi olarak karşılanıp karşılanamayacağı, bu sebeple sizden Vize sponsor yazısı, dilekçesi isteyeceklerdir.

Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar Neler?

Pasaport: Pasaportunuzun geçerlilik süresi, vize bitim tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olmalıdır. Evlilik, boşanma v.b nedenlerden kaynaklı isim, soy isim değişikliklerinde pasaportunuzu güncelleyerek başvuruda bulunun, aksi takdirde başvurunuz geçerli sayılmayacaktır.

Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından bütün bilgiler eksiksiz ve imzalanmak suretiyle doldurulmalıdır.

Biometrik Fotoğraf: Arka fonu beyaz, rötuşsuz ve 6 aydan eski olmayan bütün yüzün göründüğü  1 adet fotoğraf.

Vize Harcı: İlgili konsolosluğun banka hesabına veya aracı firmalara ödenebilir.

Sağlık Sigortası: 30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası. (Banka şubeleri, internet bankacılığı veya aracı firmalardan alınabilir.)

Peki ben öğrenciyim veya çalışmıyorum ama yurt dışına çıkmak istiyorum diyorsanız. Yukarıda belirtilen ilgili belgelerle birlikte;

-Öğrencilerin, son  3 ay içerisinde alınmış olan öğrenci belgesini eklemesi gerekmektedir.

-Size sponsor olacak kişinin seyahat masraflarınızı karşılayacağına dair dilekçe.

Vize Sponsor Yazısı, Dilekçe Örneği (Öğrenciler için)
İTALYA BAŞKONSOLOSLUĞUNA
01/01/1996 doğumlu İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi, *********** T.C Kimlik Numaralı oğlum Murat ALİ‘nin 20.06.2016 – 20.07.2016 tarihleri arasında İtalya, İspanya, Fransa’yı kapsayan 30 günlük kültür gezisinde sağlık ve tüm gezi masraflarının tarafımca karşılanacağını taahhüt ederim.
Masrafları karşılayacak maddi birikimime ait belgeler ekte sunulmuştur. Gerekli vizenin tarafımıza verilmesini arz ederim. (tarih)
(İMZA)
Ahmet ALİ
Vize Sponsor Yazısı, Dilekçe Örneği (Çalışmayan Kişiler İçin)
ALMANYA BAŞKONSOLOSLUĞUNA
28.07.2017-13.08.017 tarihleri arasında oğlum/kızım ………………….’ın gerçekleştireceği Almanya (Münih), Çek Cumhuriyeti (Prag), Macaristan (Budapeşte), Avusturya (Viyana), Polonya (Varşova) seyahati esnasında yapmış olacağı bütün masraflar tarafımca karşılanacaktır. Seyahat bitiminde ülkenizden ayrılacağını beyan ve taahhüt ederim.
Gerekli olan vizenin tarafımıza verilmesini arz ederim. (Tarih)
(İMZA)
Ad-Soyad
Vize Sponsor Yazısı, Dilekçe Örneği (Şirket Çalışanları İçin)
ALMANYA BAŞKONSOLOSLUĞUNA
Şirketimizde/Firmamızda …………… tarihinden beri …………… görevinde çalışmakta olan *********** T.C Kimlik Numaralı …………………’ın, ülkenize fuar, konferans maksadıyla ticari seyahatte bulunacaktır. Seyahati süresince tüm masraflar şirketimiz tarafından karşılanacaktır.
Gerekli olan vizenin kendisine verilmesini arz ederim.(Tarih)
(İMZA)
Ad-Soyad(Şirket sahibi/Yönetici)
İngilizce Vize Sponsor Yazısı, Dilekçe Örneği 
Netherlands Consulate,
Istiklal Caddesi 197 34433 Beyoglu-Istanbul
To whom it may concern,
I’m writing this letter in support of my visa application to your consulate. As I documented, I graduated from Yıldız Teknik University in June 2015. I have been working as a software developer and I have my sole proprietorship based in İstanbul since January 2016. My tax registration certificate is attached.
I want to travel Netherland in July 2017 for touristic purposes. I’m planning to stay in Amsterdam between 3rd-21st July 2017 (my purchased round flight ticket’s receipt is attached. I will stay in my close friends Dirk Kuyt’s home. I have attached the invitation letter that I received from Dirk.
In 21st July 2017, I will return to back my work in Istanbul.
I kindly ask for a touristic visa from 2017-07-01 to 2017-07-23. If you need any further information please do not hesitate to contact me.
(İmza)
Ad-Soyad
Size sponsor olacak Anne, Babanız tarafından yazılması gereken İngilizce Sponsor Mektup örneği.          
British Consulate, İstanbul
To Whom It May Concern,
As the mother/father of (isminiz), I hereby certify that I am willing and have promised to give him/her full financial support in his/her trip’s accomodation and living costs, travel expenses, health insurances and any other expenses.
Sincerely yours,
İsim Soyisim
0090 **********
Adres
Yurt dışında yaşayan kişinin size göndereceği davet mektubu nasıl yazılır?
Greek Consulate, İstanbul
To whom it may concern,
This is to certify that (isminiz) will be visiting me in Selanik from June 1st 2018 to July 7th 2018. (İsminiz) has been a close friend of mine for 5 years and will be staying at my home for the duration of his trip.
My address:
234 Haldiki Ave, Selanik. Greek
Tel: 1-767-0987.
I am a Citizen of the Greek
Should you require any further information, please do not hesitate to contact me.
Kind regards,
David Adidas
GUESTS:
Name: Mr. İsminiz
Address: Karanfil street, Taksim, İstanbul.
Date of Birth: May 15, 1988
Telephone: +90*********
Relationship: Friend.

*Metinde yazan cümleleri kendiniz düzenleyebilirsiniz, önemli olan derdimizi inandırıcı olarak anlatabilmek.

Vize Başvurusunda Kimler Sponsor Olabilir?

1. Derece Akrabalar: Anne, Baba, Çocuklar (çocuğunuz varsa)
2. Derece Akrabalar: Dede, Nine, Torun, Kardeşiniz
3. Derece Akrabalar: Dayı, Amca, Hala, Teyze, Yeğenler

Listeye göre size anne ve babanız sponsor olabiliyor. Kanıtlamak koşuluyla size bakmakla mükellef olan kişide kabul edilir.

*Vize başvurusundan önce ilgili ülkenin Konsolosluğunu arayarak anne, baba dışında kimlerin sponsor olabileceğini mutlaka öğrenin, ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir.

Vize Başvurunuz Esnasında Sunmanız Gereken Belgeler Neler?

Başvuru sahibi öğrenci veya çalışmayan kişiler;

-Otel rezervasyonları ve uçak bileti. Booking.com üzerinden ücretsiz iptal edebileceğiniz otellerden faydalanabilirsiniz. Vizeyi aldıktan sonra iptal etmeyi unutmayın.

-Sponsora ait maaş bordrosu, dökümü, (bağlı olduğu maliye biriminden imzalı)

-Banka, kredi kartı hesap özetleri, (dekontun son 3 aylık ve banka tarafından imzalı, hesapta en az 5000 tl)

Başvuru sahibi çalışan ise;

-Çalıştığı kurumdan alacağı izin onayı,

-Şirket veya firmada çalıştığına dair müdür yazısı, faaliyet belgesi vb. belgeler,

-Sosyal güvenlik kurumu hizmet dökümü,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise;

-Ticaret sicil belgesi kopyası ve ticaret odasındaki kaydı.

-Vergi levhası kopyası,

Başvuru sahibi emekli ise;

-Emekli maaşını gösterir belge. Bankadan alacağı hesap dökümü yeterli.

Vize işlemleri esnasında maddi durum etkili bir kriterdir. Destekleyici ne kadar belge koyulursa vize almanız bir o kadar kolaylaşacaktır.

Yunanistan vize başvuru formu nasıl doldurulur? Vize ücreti hakkında bilgi sahibi değilseniz tıklayınız.

Yunan adaları kapı vize uygulaması ile (Schengen vizesi olmadan) hangi adaları toplamda yedi gün süreyle gezebileceğinizi öğrenmek için bu yazımı inceleyin.

57 YORUMLAR

 1. Merhaba ben 17.08.2018 tarihinde yaptığım almanya akraba ziyareti vizesinden davetiyem olduğu halde 9. Maddeden red yedim açık öğretim lisesi öğrencisiyim öğrenci belgemide sunmustum sponsor olarakta babami gösterdim ve bir itiraz dilekcesi yazmayı düşünüyorum bu konu hakkında bana yardımcı olabilir msiiniz ?

 2. Merhaba ben 21 yaşındayım üniversite mezunuyum ama çalışmıyorum bir çok akrabam almanyada aile ziyaretine gitmek istiyoruz annem babamla. öğrenci olmadığın için vize vermezler diyorlar babam emekli annem ev hanımı vizenin gelmesi için neler yapabilirim…

  • Merhaba,
   Ailenizle gideceğiniz için vize almamanız için bir neden yok.
   Sadece kendiniz gitmek isteseydiniz (baba, anne sponsor olmak kaydıyla) red alma ihtimaliniz olasılık dahilinde. Demek istediğim anne-babaya vize verip sizinkini özellikle red etmezler.

 3. Merhaba öncelikle yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim! Ben aralık ayında tatil amaçlı 2 aylığına amerika new york’a gitmek istiyorum. Aralık ayında gitmek istememin sebebi noeli orada yaşamak. Fakat iki ay çok görünür diye bir kaç etkinlik konser araştırıyorum katılabileceğim. Gerçi koskoca şehir iki ay bile yetmez ama 🙂 25 yaşındayım. Açık lise öğrencisiyim. Freelance dövme yaparak ve internet üzerinden grafik tasarım yaparak çalışıyorum.haliyle maaşım yada sigortam yok. Babamdan sigortalıyım. Ayrıca ülkemde yani türkiye de sosyal sorumluluk projesi olarak sokak hayvanlarına yardım ediyorum. Gidişime ailem sponsor olacak. Annemde babamda emekli fakat 12 sene önce boşandılar. İkisini de sponsor göstermek istiyorum. Boşanmaları için bir belgeye ihtiyaç olur mu? Yine de vukuatlı nüfus örneği alacağım her ikisine de. İzmirden ankaraya gideceğim olur da istenirse tekrar tekrar gitmek zor olur diye. Babamın bir arabası var. Anneminde birikim olsun diye bir yıl önce açılmış ara ara para çıkışı olmuş dolar hesabı. (Bu dolar hesabına freelance çalıştığım kazandığım paralarda dahil yani kendi hesabım yok) eylülde randevu alacağım. Öğrenciliğimi ülkeme geri döneceğime dair kanıt olarak kullanmak istiyorum zira martta sınavlarım başlıyor. Sınavlarımla ilgili bir kanıt götürmem gerekir mi? Meb iş takvimi gibi falan? Sosyal sorumluluğum kanıtlı değil yani derneklerle çalışmıyorum. evimde sorumlu olduğum 14 kedim ve bir köpeğim var. Annem sağolsun göz kulak olucak. Konusu geçerse belirtmem de sakınca olur mu? Açıkçası çalışmıyorum diye red yemek istemiyorum. Uzun süredir bunun hayalini kurup yeni cesaret edebildim. Ailemde geçmiş doğum günü hediyesi olarak kabul etti. Sadece stresimi biraz azaltabilmek için size sormak istedim. Tüm belgeleri eksiksiz tamamlayacağım fakat bu yazdıklarımdan sizin nasıl bir profil çıkaracağınızı merak ettim. Bu arada 10 yıllık pasaport aldım. Sevgilerimle.

  • Merhaba Cemre,
   İki ay uzun bir süre new yorkta size davet mektubu gönderecek bir akrabanız olsa vize almanız daha kolay olurdu.
   Öğrenci olduğunuzu belirten bir evrak mutlaka ekleyin. Bahse konu sınavlarınızla alakalı bir evrak istenmiyor ama sonuçta belge eklenebilir. Sosyal sorumluluk projenizle alakalı newyorkla bağlantılı görev, bilgi toplama, araştırma, inceleme konusu olması gerekir. Bu şartlar altında yani siyasi gündemin istikrarsızlığı Türk vatandaşları için handikap oluşturmakta. Umarım vize almayı başarırsınız tek korkum seyahat bitiminde ülkeyi terk etmeyebilir (Türkiye’de çalışmadığınız için) algısı ile vize reddi yemeniz.

   • Kalmak gibi bir düşüncem yok. Bunu onlara düşündürmemek içinde elimden geleni yapacağım fakat birinin davetiye göndermesi daha fazla kalabilir hissiyatı vermez mi?

    • Aksine 2 aylık bir süre için New York’ta kalabileceğiniz ev adresinin olması yani davet mektubu gönderecek kişinin sizin bu adreste kalacağını belirtmesi olumlu katkı sağlar.

 4. merhaba umarım bir an önce görürsünüz çünkü vize randevum 2 gün sonra. sponsor dilekçesini yazdım hatta “noter onayı gerekli değil ama tercümesi lazım” dedikleri için de ingilizce yazdım.Sitenizdeki örneğe bakarak okul bilgilerimi ve hibeden artan harcamalar için diye de ekledim. Kafama takılan şu ki normalde babamın maaşı daha yüksek olduğu halde kendisi şehir dışında imzasını alamıyorum, o yüzden sponsor annemi gösterip babamında e-devletten son 3 aylık barkodlu maaş bordrosunu ekleyeceğim. Ancak ne annemin ne babamın bankada hesapta parası yok, üstüne üstük kredi kartı ekstresini görürlerse vermeyeceklerinden çekiniyorum. Sadece maaş bordrosuyla gitmek riskli mi acaba? 2 hafta önce euro hesabı açtırmıştım oraya da son gün para yükleyince kabul edilmeyeceğini duydum. Ne önerirsiniz acaba diğer tüm evraklarım tamam çünkü.

    • İş teklifi alma hususu bu kapsamda değerlendirilmez. Benim size bahsettiğim Ankara antlaşması kapsamında Türk vatandaşlarının İngiltere’de iş kurma imkanı. Brexit Süreci dikkate alındığında Avrupa birliğinden tam anlamıyla çıkılması halinde bu imkanın ortadan çıkacağını değerlendiriyorum.

 5. Ben temelli ingiltereye gitmek istiyorum iş vizesi ile gitmek istiyorum iş vizesi için sponsor lazımmı lazımsa kim olucak ve son olarak buradaki iş firmasıyla aynı firma olmak zorundami?

  • Türk Vatandaşlarına 2000-3000 sterlin teminat göstererek İngiltere’de iş kuracaklarını beyan etmeleri doğrultusunda ilk adım atılır. Ankara Anlaşması vizesi ile 1 yıllık vize alırsınız. Bu vize sayesinde yerleşik yaşama hakkına sahip olursunuz. 1 yılın sonunda müracaat etmeniz halinde 3 yıllık vize daha verilir. Toplam 4 yıl çalıştıktan sonra süresiz oturum için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sayede kendi işinizle birlikte başka bir yerde çalışabilirsiniz.
   Bakmakla yükümlü olduğunuz kişileri İngiltere’ye götürebilirsiniz. İngiltere’ye yerleştikten 5 yıl sonra İngiltere Pasaportu almaya hak kazanırsınız. Ankara anlaşması vizesine başvuran kişiler 37 yaşına kadar askerliği tecil ettirebilir. Ankara Anlaşması vize başvurusu yapmadan önce bu konuya vakıf, tecrübeli personelden destek almanızda fayda var. Aksi halde, Ankara anlaşması vize başvurunuza kolay ret gelebilir. Ret almanız halinde 28 gün içerisinde itiraz etme hakkına sahipsiniz. İtiraz süreciniz mahkeme yerine komisyon tarafından karara bağlanır.

 6. Merhaba. 21 yaşında üniversite öğrencisiyim ve eylül ayı için interrail biletim var. Eylülün başında da Atina’ya uçak biletim var. Detaylı seyahat planımı, rezervasyonlarımı vs. ayarlayacağım ancak aklıma takılan ekonomik konularda sıkıntılıyım. Şöyle ki, kendi biriktirdiğim parayı hesapta biriktirmedim şimdiye kadar. Genelde çoğu site ani para girişinin hoş karşılanmadığını söylüyor. Ancak sponsorum olabilecek kişilerin (babam,ablam) de hesaplarında nakit yok. Sadece maaşlarını belgelendirebilirim. Babam emekli, ablam ise devlet memuru. Bu durumda kendi paramı yatırıp beyan etmem mantıklı olur mu? Yoksa hiç karıştırmadan sırf sponsorlar ile mi halletmeliyim? Bu konuda konuşmak zor olsa bile, vize alma ihtimalim hakkında ne söyleyebilirsiniz?

  • Merhaba,
   Öğrenci olduğunuz için babanızı sponsor olarak kesinlikle gösterin. Babanızın sizin seyahat masraflarını karşılayacağını belirten sponsor dilekçesi. Babanızın emekli maaşını aldığı gösteren belge ekleyin.
   Yunanistan vize ile ilgili sıkıntı çıkartan bir ülke değil. Siz kendi hesabınızda para bulundurun. Anlık para yatırma konusunda konsolosluk bir problem çıkarmaz(Yunanistan için eminim)

 7. Merhaba ben daha önce İsveç’e 2013 yılında gittim bu sene yine başvuru yaptım ve red verildi 9.maddeden dolayı itiraz ettim sonuç değişmedi. Şimdi agustos ayında yine başvuru yapacagım sponsor olarak hem abim o yurt dışında hem de annemi göstersem olur mu ayrıca öğrenciyim AÖF üniversitesinde ekstra tekrar red yememek icin neler yapabilirim şimdiden yardımlarınız icin teşekkürler.

  • merhaba,
   öncelikli olarak başvuru tarihi itibari ile 3 ay içerisinde AÖF ünv. de okuduğunuza dair imzalı öğrenci olduğunuzu belirten evrak ekleyin.
   Abiniz size sponsor olamaz, size sadece anneniz sponsor olabilir.
   Yurt dışında yaşayan abiniz İsveç’te yaşıyorsa size davet mektubu yollar.
   Madde 9’a yapılan itirazlar genellikle olumlu sonuçlanır. Sizin itirazınızın kabul edilmemesi muhtemel evrak eksikliğinden kaynaklanmış olabilir. Başvuru esnasında hangi evrakları hazırladığınızı belirtirseniz, eksik olan evraklar hakkında görüş bildirmem daha kolay olur.

   • İlk sefer başvurumda Ögrenci belgesi,banka hesap dokumu,nüfus kayıt örneği, uçak Rezervasyonları gidiş dönüş sağlık sigortasi vize başvuru formu sadece istenilen bunlardı bunları sundum.

    • abiniz davet mektubu yolladı mı?
     banka hesap dökümü son 3 aya ait olmalı ve bir anda para yatırdıysanız red almış olabilirsiniz.
     Sponsor tarafından seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağına dair imzalı dilekçe eklediniz mi?.
     Birde seyahatinizin tarih aralığı, amacını ve masrafların kim tarafından karşılanacağını belirttiğiniz vize talep dilekçesi yazdınız mı?

     • Davet mektubu geldi. Son üç aya ait banka hesabı vardı fakat çok aktif değildi ve 3,500 civarı bir para vardı sponsor dilekçesi yoktu. Tarihleri belirtmiştik fakat Seyahat amacini ve kimin sponsor olduğuna dair bir dilekçe de yazmadım. Konsolosluğun sitesinde istenilen belgeleri hazırladım sadece red verildikten sonra sponsor ve ekstra belgeleri yolladım. Daha önce aldığım vizeden onun rahatlığı ve o zaman yaptıklarımı yaptım sadece.

     • alternatif iki yol aklıma geldi,
      1.Kendinize yeni bir pasaport çıkartın (red aldığınız vize bundan sonra alacağınız vizelere olumsuz etki etmemesi için).
      -Bankada bulunan para miktarını en az 5000-6000 tl. seviyesinde bulundurun. Belgelerin hepsini hazırlayarak yeniden başvuru yapın.
      2.Aracı kurumlar vasıtasıyla başvuru yaparak red alabileceğiniz muhtemel durumlara karşı önceden müdahale edebilirsiniz.

     • Pasaportu 10 senelik yeni çıkarttım. Para miktarinida yukselticem umarım olumlu sonuçlanır.Yardimlariniz icin çok teşekkürler.

 8. Merhaba, bikac sorum olucakti cevaplarsaniz cok sevinirim. Ben evlenmeden once 2 defa hollandaya gittim . Ablam orda ikamet ediyo. Simdi evliyken esim ben ve 1 kizim basvuruda bulunduk, ablam yine davetiye gondermisti fakat red aldik. Sebebini 2. Madde olarak gostermisler. Esimin isyeri var fakat vergilevhasinda yillik odedigi tutar cok az gozukuyo banka hesabinada surekli kendi para yatirip cekiyodu hep. Reddin sebebi vergideki gelirinin az gozukmesi olabilirmi ? Yada ailecek gitmek istedigimiz icin guvensizlik vermis olabilirmiyiz. Fikrinjzj paylasirsaniz cok sevinirim

  • Merhaba,
   Hollanda vizesi kolay alınabilen vizelerden değil. Sizin daha önce ülkeye giriş yapmanız sonra alacağınız vize başvurularında kolaylık sağlar. Vize reddi madde 2 ise bu eşinizin vergi geliri ile ilgili değil(maddi durumla ilgili red kararı madde 3 e girer.)
   Sizden istenen evrakları tam olarak hazırladınız mı?
   Seyahat amacınız ne ise buna ilişkin evrak hazırlamanız gerekir.(örneğin hollandaya gitmenizin gerekçesi kardeşinizi ziyaret etmek olmalı.)
   Seyahatin amacı ile ilgili çelişkili bilgiler olmamalı. (Gidiş-dönüş tarihinizin net olması gerekir)

   Ablanızla bağınızı ispatlayan nüfus müdürlüğünden onaylı aile nüfus kayıt örneğini eklediniz mi?
   Eşinizin iş durumu ile ilgili evraklarda eksiklik olmasıda red sebebidir.
   Madde 2 den red sebeblerine yapılan itirazlar genellikle kabul edilmez.

 9. Merhaba. Vize için Macaristan Konsolosluğuna başvuru yapacağım. Annem çalışmıyor, babam ve ablam birkaç gün önce işe başladılar o yüzden sponsor göstermeyip onun yerine kendime ait bir banka hesabına para yatırıp onun dökümünü almam yeterli olur mu ?

  • merhaba,
   ulaşım(gidiş/dönüş uçak biletleri) ve konaklama rezervasyon bilgileriniz tam olması,
   seyahat sağlık sigortası ve son 3 aylık banka hesap dökümünü eklemeniz yeterli olacaktır.
   Randevu işlemlerini http://www.as-visa.com/online-randevu.aspx# internet sitesinden online olarak yapabilirsiniz. Banka hesabınıza yeni para yatıracak olmanız handikap teşkil edebilir.

 10. merhaba.size bir sorum olacak yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.2015 yılında italya ve fransa,2016 yılında roma ya seyahat ettim.ev hanımıyım.sponsorum eşim görülmekteydi.çalışan olarak evraklarını hazırladı vize çıkmasında hiç bir problem yaşamamıştım.şimdi şöyle bir sorunum var.almanyaya seyahat etmek istiyorum.eşim aynı iş yerinde.ancak daha önce çalıştığı banka hesabını kapatmış bulunmakta.banka hesap hareketlerini gösterebileceğimiz bir evrak yok.aynı iş yerinden maaş bodrosu var.ben çalışmıyorum ama üzerimde bir araba,aktif olarak kullandığım 15000 limitli bir kredi kartı,4\1 hisse sahibi olduğum bir ev,bide 1 bankada 3 yıl önce açtığım aktif bir emeklilik hesabı var.kısacası bu durumda şahsıma vize çıkma olasılığı ne durumdadır.sonuçta eşim sponsor ama bir maaş bodrosu var üzerine.
  bir sorumda bu seyehatte kaynım benim sponsorum olarak görünebilirmi.evrak eksiği yok.soy adlarımız aynı. cevap verebilirseniz çok sevinirim.teşekkürler

  • Merhaba,
   Kaynınızın sponsor olma ihtimali Yok. Eşinizin çalıştığı işyerine ait son 3 aylık maaş bordrosu ve şahsınıza ait araç ruhsat fotokopisini eklemeniz yeterli olacaktır.

 11. Merhabalae almanyaya gidecegim babam sponsor olucak tapu falan koysak kabul olurmu acaba ? Birde ornek dilekce yollarmisiniz acaba

   • Elbette eve ait tapuları eklemeniz sizin için fayda sağlar…babanız emekli ise emekli maaşını gösterebilirsiniz.

 12. Merhaba; Ben daha önce 2 defa Polonya ya gittim bu süre zarfında çalışıyordum ve evraklarımı eksiksiz bir şekilde hazırlayıp gizemi kolaylıkla aldım.
  SimDi çalışmıyorum fakat hesabımda yeterli kadar para mevcut ek olarak ve suponsor olarak abimi göstermek istiyorum, kendisi çalışan ve evli, ama aldıgim bilgiler bana baba veya anne olması gerektiğini söylüyor, babamın herhangi bir banka hesabı yok, bundan dolayı abimi göstermek istiyorum.

 13. Merhaba kafam çok karışık bi fikir ver yalvarırım,
  Ben amsterdam için vize başvurusu yapacağım. Öğrenciyim. Bana sponsor olarak illa ki birinci derece akraba mı göstermeliyim her yerde ayrı bilgi yazıyor.
  Dedemi sponsor olarak göstereceğim. Hesabında 15 bin birikimi var kendisi emekli ve üzerine kayıtlı bir arabası var. Ayrıca bu başvuru sırasında benim de kendi hesabımda mutlaka param olmalı mı? Kendi ekstremi de göstermeli miyim?

  • Merhaba,
   dedenizi sponsor olarak gösterebilirsiniz, dedenize ait hesap dökümü, emekli maaşını gösterir hesap hareketleri, arabanın ruhsat fotokopisi
   başvuru öncesi sizin hesabınızda da mutlaka para olsun.

   • Çok teşekkür ederim. Dedemin hesabında 10 bin bırakıp benim hesabıma 5 bini atsam olur mu diye düşündüm. Ama şu takılıyor aklıma. Konsolosluk benden ekstre isteyecek sanırım ben ekstre verdiğimde vize başvurusundan önce paranın yattığını görecekler bu sorun olur mu?

     • Abi şimdi vfs global aracı firmayı aradım fakat anne baba hayattaysa onların sponsorluğu istenmekte dedenizin sponsorluğu konsolosluk kararı ile red alma ihtimaline sahip dediler. Yani ben şimdi bu şekilde alamaz mıyım çok tuhaf. Babam da dilekçe yazsa maddi birikimim olmadığı için sponsor dedesi olacaktır diye daha çok mu dikkat çekerim abi:(

     • Ülkeden ülkeye değişiyor bu kurallar ya babanızın hesabına bir miktar para yatıracaksınız dedeniz vasıtasıyla, lakin babanız bir gelir göstermeden başvuru yapmanız red anlamına gelecektir.

 14. Merhabalar öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.ben hollanda için vize başvurusu yapacağım randevumu aldım.bana hollandadan eksiksiz davetiye bilgileri geldi arkadaşım tarafından.tum belgelerim tamam fakat bir süredir çalışmıyorum babam uzun süre önce bizi terketti ve annem ev hanımı bir sponsor bulmam gerekecek bu sponsor bir aile dostu yada aile dışından biri olabilir mi ben seyahat sigortası 10yillik pasaport herşeyi hazırladım.ama bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.simdiden teşekkürler.

  • Eftalya Merhaba,
   1-Aklıma ilk etapta, dede/anane eğer emekli ise ve aynı evde yaşıyorsanız sponsor olarak gösterebilirsin. (aynı evde ikamet ettiğini belirtmek suretiyle)
   Aynı evde yaşamıyor olsanız bile eğer emekli maaşına sahip ise bankadan alınacak maaş dekontu yeterli olacaktır.
   2-Eğer annenin üzerinde ev, araba tapusu mevcut olup birazda bankada birikmişi var ise sponsor olarak gösterebilirsin. Aile dostunun size sponsor olması kabul edilmez. Aile dışından kavramını iletişim kısmından daha detaylı yazarsanız alternatif üretmeye çalışabilirim.

 15. Merhabalar yeni mezun oldum ve şu an çalışmıyorum. Teyzem Almanya’dan istek gönderdi, babam emekli bana sponsor olacak. Emekli den başka banka hesabı yok ama annemin yaklaşık 2.000 euro’luk bir banka hesabı var sizce onu göstermem fayda gösterir mi? Bir de çalışmayan biriyim babam bana nasıl bir dilekçe yazacak yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Beyza,
   Teyzeniz konsolosluğa faks yoluyla mutlaka vize davet mektubunu göndersin, vize başvurunuz esnasında babanızın emekli maaşını gösteren banka dekontunu ve annenizin gelirini de mutlaka ekleyin. Unutmayın Finansal anlamda destekleyici ne kadar belge eklenirse avantaj. Vize Sponsor yazısı örneğini için mail adresinizi kontrol ediniz.

 16. Merhaba, ben lise mezunuyum ve üniversite sınavına tekrardan hazırlanıyorum, yani öğrenci olarak görünmüyorum. 19 yaşındayım.

  Kanada vizesi için başvurmak istiyorum. Maddiyat ile ilgili herşeyi babam karşılayacak, yani sponsorum olacak.
  Uçak ve hotel rezervasyonu da yapılacak.

  Yukarıda belirtilen dilekçeye benzer (ingilizce veya fransızca), babamın bana sponsor olduğunu, ve benim türkiyeye kesin geri döneceğimi belirten bir dilekçe yazması yeterli olur mu?
  Babam bir iş veren, ve geliri, masrafları kolaylıkla karşılayabilir.

  Vize alma durumum nasıl olur?
  Yardım ederseniz, en kısa sürede vize almamı sağlayacak bilgiler verirseniz, çok yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

 17. Merhaba üniversiteden yeni mezun oldum su an çalışmıyorum. babam sponspor olacak nasıl bana örnek dilekçe yollayabilir misiniz?

 18. Hollanda’ya gitmek istiyorum ama başvurumu ret yememek için İspanya üzerinden yapacağım. Sponsor olarak Halamı gösterebilirmiyim?

Düşüncelerini Yorum Yaparak Paylaş

Please enter your name here
Please enter your comment!