Ana sayfa Faydalı Bilgiler Seyahat Uygulamaları

Seyahat Uygulamaları

273
0

Seyahat etmeyi alışkanlık haline getirmiş gezginlerin olmazsa olmaz denilebilecek seyahat uygulamaları neler? Bu uygulamalar sayesinde konaklama, ulaşım v.b gibi hususlarda kolaylık sağlanabilecek.

Rome2rio

Benim en çok kullandığım ve favori uygulamalarımın başında gelmekte, alternatif ulaşım vasıtalarını sunması çok çok faydalı. Özellikle yurt dışı seyahatlerde lokasyonu bilmediğinizden bu tür yönlendirmelere fazlasıyla ihtiyaç duyulmakta.

Rome2rio
Rome2rio

Bu uygulama sayesinde bulunduğunuz noktadan gideceğiniz destinasyona ait ulaşım vasıtalarını, kaç saat sürdüğünü ve fiyatları görebilirsiniz.

Ben örnek olarak İstanbul-Ankara arası destinasyonu seçtim. Doğruluk payı konusunda örnek resme bakarak kararı siz verin.

TripAdvisor

Seyahat edeceğiniz rotasyona ait nereler gezilir? yapılacak şeyler? kalınacak mekanlar hakkında daha önce bölgeyi ziyaret etmiş kişilerin yorumlarını okuyarak güzergahınızı şekillendirebilirsiniz.

Trip advisor
Trip advisor

Van şehrini ziyaret etme kararı verdiniz. İşte size Akdamar Adası, Van Kalesi, Van Gölü ve daha fazla tecrübeyi içeren bilgileri bu uygulama sayesinde öğrenebilirsiniz. Gezdiğiniz, gördüğünüz yerlere ait sizde tecrübe paylaşımında bulunabilirsiniz.

CityMaps2Go

Güzergahınızı bulabilmeniz adına haritası çok kullanışlı ve en önemli özelliği offline olarak yani internet bağlantısı gerekmeden kullanabileceğiniz yön bulma programı.

CityMaps2Go
CityMaps2Go

Ben karadeniz turumda Black Sea olarak haritayı indirip kullanmıştım. Ücretsiz sürümünde indirebileceğiniz harita sayısı 5, uygulamanın pro versiyonu 39,99 tl. Bazı dönemlerde kampanya dahilinde 32,99tl ye düşmekte. Pro versiyonunu satın alarak sınırsız harita indirebilirsiniz.

Couchsurfing

Seyahat edeceğiniz ülkelerde couchsurfing sayesinde konaklamaya para vermeden yerel halkın evinde misafir olabilirsiniz.

Couchsurfing
Couchsurfing

Uygulama sayesinde ziyaret edeceğiniz ülkeyi aratarak ilgili kişilere mesaj gönderme şansınız var. Referanslarınızın bol olması ve ziyaretlerle ilgili yapılan yorumlar karşıdaki kişinin kabul etmesi için önemli kriterdir. Gezilerinizin keyifli boyutlara varması, özellikle yerel halkın yaşantısını yakından inceleme şansına fazlasıyla sahip olacaksınız.

Düşüncelerini Benimle Paylaş

avatar
  Yorumları takip et  
Bildir