Warning: Use of undefined constant DISABLE_WP_CRON - assumed 'DISABLE_WP_CRON' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/iqukesfi/public_html/wp-config.php on line 2

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/iqukesfi/public_html/wp-config.php:2) in /home/iqukesfi/public_html/wp-content/themes/jannah/framework/classes/class-tielabs-styles.php on line 957
KHK Mağdurları ve Arınç | Keşfialem

KHK Mağdurları ve Arınç

Dokuz gün sonra 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’üncü yıl dönümüne girilecek. Bu zaman diliminde on binlerce insan tutuklandı, soruşturma geçirdi (açığa alınma, görevden uzaklaştırma) ve çıkarılan KHK ile ihraç edildi.

Soruşturmalar neticesinde haklarında takipsizlik kararı verilen kişilerin durumu Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi, TBMM eski Başkanı Bülent Arınç’ı bile rahatsız etti.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın alacağı maaş ülke gündeminde tartışma konusu olmuştu. Bülent Arınç kendisini eleştirenlere karşı “edepsiz” demişti.

Arınç alacağı maaşın yarısını KHK’larla ihraç edilen mağdur kişilere vereceğini şu sözlerle açıklıyor.

“Buradan gelecek olan para ne kadarsa yarısını burs, yarısını da KHK’larla mağdur olan binlerce kişi var. Daire başkanı adam, dava açılmamış, takipsizlik kararı almış, ama görevine iade edilmemiş. Bir kısmının eşi evlere temizliğe gidiyor, yumurta satıyor. KHK’larla işlerinden atılmış, beraat kararı almış, kovuşturmaya yer olmadığı kararı alınmış insanlar var. Benim çevremde, ailemden insanlar var. Yoksa ceza alanlarla ilgili bir şey demiyorum.”

Şimdi benim sormak istediğim mağdur edilen kişilere bağışta bulunmak yerine KHK’ların iptal edilmesi ve kişilere iade-i itibar neden gerçekleştirilmiyor?

Bülent Arınç çıkarılan KHK’larla insanlara haksızlık yapıldığını düşünüyorsa maaşının bir kısmını insanlara vermek yerine sorunun çözülmesi için çaba harcaması gerekmez mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu