Ana sayfa Özel Yazılarım Fenerbahçe’nin yeni başkanı Ali Koç

Fenerbahçe’nin yeni başkanı Ali Koç

360
0

Divan Başkanı Vefa Küçük’ün açıkladığı resmi sonuçlara göre 20 bin 735 geçerli oyun 16 bin 92’sini alan Ali Koç resmen başkan ilan edildi. Eski Başkan Aziz Yıldırım 4 bin 644 oy aldı ve 20 yıllık Fenerbahçe başkanlık koltuğunu bıraktı. Fenerbahçe Spor Kulübünün tarihinde en çok katılımın sağlandığı 37 nci kulüp başkanı kongre üyeleri tarafından seçilen Ali Koç oldu. İşte bazı açılan sandık sonuçları. Açılan bütün sandıklarda Ali Koç’un ezici üstünlüğü görüldü.

1 nolu sandık sonuç: Ali Koç: 122 oy, Aziz Yıldırım: 33
5 nolu sandık resmi sonuç Ali Koç: 399  Aziz Yıldırım: 156
9 nolu sandık resmi sonuç Ali Koç: 447  Aziz Yıldırım: 142
17 nolu sandık resmi sonuç Ali Koç: 459 Aziz Yıldırım: 105
18 nolu sandık resmi sonuç Ali Koç: 439 Aziz yıldırım: 136
19 nolu sandık resmi sonuç Ali Koç: 434 Aziz yıldırım: 122
20 nolu sandık resmi sonuç: Ali Koç: 459 Aziz Yıldırım: 126
23 nolu sandık resmi sonuç Ali Koç:413 Aziz yıldırım:122
28 nolu sandık resmi sonuç Ali Koç:420  Aziz Yıldırım: 138

Bu konuyu atlamadan geçemezdim, Cumhurbaşkan’ı seçimle ilgili Aziz Yıldırım’ın kazanması yönünde demeç verdi. Dileğim kulübün tecrübeli kişiler tarafından yönetilmesinin devamı gibi bir ifade kullandı. Bu tür siyasi demeçler kararsızların oyunu Ali Koç’a kaydırdı.

Şahsen Aziz Yıldırım’ın bu kadar oy farkıyla kaybedeceğini tahmin etmedim. Yirmi yıl kulübün başında olan Aziz Yıldırım Fenerbahçe’ye bu şekilde veda etmemeliydi. Seçim sonucunu önceden kestirseydi bence işi bu kadar uzatmadan koltuğu Ali Koç’a teslim ederdi.

Fenerbahçe’nin yeni başkanı kim oldu?

Fenerbahçe’nin yeni başkanı Ali Koç yarın gerçekleştirilecek olan seçim öncesi yönetim kurulu üyelerine ve medyaya karşı açıklamalarıyla göz doldurdu. Aziz Yıldırım’ın konuşması genel olarak 3 Temmuz sürecini kapsadı. Halen kendisini Fenerbahçe Spor kulübünün bir neferi olarak gördüğünü ve yargı karşısında aklanmadığını ve çok acı çektiğini ifade etti. Ali Koç mayıs ayı içerisinde Aziz Yıldırım’ın ekibi tarafından Fetö projesi olduğu Bimer ve Cimer’e şikayet edildiğini söyledi. 3 Temmuz sürecinde Aziz Yıldırım’ın en büyük destekçisi olmasına rağmen böyle iftiralara maruz kaldığı için başkana kızgın olduğunu aktardı.

Ali Koç
Fenerbahçe Spor Kulübünün 37 nci Başkanı Ali Koç

Ali Koç’un en büyük silahı Türkiye’nin sayılı iş adamlarından olması ve şirketlerinin fazlalığı hal böyle olunca Fenerbahçe Spor Kulübüne karşılıksız olarak maddi yardımda bulunacağını belirtti. Aziz Yıldırım ise aynı miktarda bağışta bulunacağını ve amatör kulüplerin idaresini kendisinin başarıyla sürdürdüğünü fakat sportif anlamda Ali Koç’un takımın idaresini alabileceğini ifade etti. Bu teklif aslında Aziz Yıldırım’ın Ali Koç’u kabullendiği ve ciddi bir başkan adayı olduğunu göstermekte.

Tarihi seçim öncesi enstante diyalogları paylaşıyorum.
Ali Koç konuşmasının ikinci bölümünde Aziz Yıldırım’a bakarak şu soruyu sorar,
Ali Koç: Sayın başkan, size otobüs çarpsa Fenerbahçe’nin haklarını sizden başka koruyacak biri yok mu?
Aziz Yıldırım: Niye bana otobüs çarpsın?
Ali Koç: Tamam otobüs değil araba çarpsın diyelim.

Ali Koç:”Sayın Başkanım, pek çok kez Kimse Fenerbahçe’den büyük değil dediniz. Sanırım şunu vurgulamayı unuttunuz, siz de Fenerbahçe’den büyük değilsiniz. Siz bunu unuttunuz. Kendinizi, Fenerbahçe’nin önüne koydunuz.”

Aziz Yıldırım’ın konuşmasından sonra söz hakkı alarak tekrar kürsüye çıkan Ali Koç, hakkında söylenen ifadelere misliyle karşılık verdi. Herşey Fenerbahçe için, Ali Koç başkan Fenerbahçe şampiyon.
#tamzamanıalikoç

Düşüncelerini Benimle Paylaş

avatar
  Yorumları takip et  
Bildir